Czarter jachtów w krajach UE po pandemii

W miarę jak coraz więcej krajów europejskich wygrywa walkę z COVID-19, zaczynają one otwierać granice dla podróżujących. Tym samym powoli w wielu zakątkach Europy jachty są przygotowane do czarteru na sezon letni, aby zabrać gości na pokład.

Czarter jachtu wydaje się być bezpiecznymi wakacjami, na które można wybrać się w tych dziwnych czasach. Dzięki najwyższemu protokołowi higienicznemu i możliwości przebywania z dala od innych osób, czarter jachtu podczas COVID-19 zapewnia bezproblemowe, relaksujące wakacje.

Czarter we Francji

Od 15 czerwca Francja planuje otworzyć swoje granice dla europejskich turystów i pozwolić na ponowne rozpoczęcie czarterów jachtów. Nakłada jednak ograniczenia na osoby pochodzące z krajów europejskich, które nałożyły ograniczenia na obywateli francuskich. Zalecenia dotyczące czarteru jachtów koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno gości, jak i załogi, w tym noszenia masek przez członków załogi, testowania temperatur, dobrej wentylacji i nienagannej czystości.

Francja jest jednym z najbardziej lubianych miejsc czarterowych w basenie Morza Śródziemnego. I chociaż na miasta Riwiery Francuskiej mogą nie być jeszcze nałożone restrykcje, to oszałamiające wybrzeże jest tak piękne jak zawsze i prawdopodobnie będzie o wiele mniej zatłoczone. Aby uzyskać więcej inspiracji, sprawdź trasy czarteru jachtu na południu Francji.

Czarter w Grecji

Grecji udało się zatrzymać COVID-19 z imponującym sukcesem. Teraz planuje otworzyć ponownie dla zagranicznych gości od 15 czerwca dla ograniczonej liczby krajów. Chociaż nie będzie to normalne życie turystyczna, to wspaniałe wyspy i skąpane w słońcu krajobrazy są idealnym miejscem z dala od wszystkiego.

Podczas gdy Ateny będą pierwszym lotniskiem, które otworzy się na zagranicznych turystów, inne otworzą się od początku lipca. Wówczas też porty otworzą się na zagraniczne jachty i rozpoczną się czartery jachtów. Zalecenia dla jachtów obejmują prowadzenie dziennika temperatury wszystkich osób na pokładzie i utrzymanie rygorystycznej higieny.

Grecja jest rozległym wodnym placem zabaw dla jachtów. Nie trzeba daleko szukać, aby odkryć złote plaże, tradycyjne wioski rybackie i starożytne miejsca. Aby uzyskać więcej inspiracji, sprawdź czarter jachtu po Grecji .

Czarter w Chorwacji

Od 21 maja Chorwacja wstępnie otworzyła swoje granice dla niektórych krajów, w tym dla obywateli spoza UE. Jachty powyżej 24 metrów mogą teraz swobodnie przemieszczać się i wpływać do kraju z pasażerami na pokładzie. Zalecenia obejmują codzienne monitorowanie temperatury wszystkich znajdujących się na pokładzie.

Czarter jachtów w Chorwacji obiecuje krystalicznie czyste wody, opuszczone plaże, najświeższe owoce morza i setki wysp do odkrycia. Od Dubrownika aż po oszałamiające wybrzeże Dalmacji i oddaloną wyspę jest tak wiele do wyboru, więc zainspiruj się planami podróży po Chorwacji.

Czarter we Włoszech

Włochy były epicentrum wybuchu koronawirusa w Europie, ale dzięki ścisłym środkom blokującym udało się opanować wybuch epidemii. Życie zaczyna powoli wracać do normy. Jako jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych krajów w Europie, stanowi niezapomniane miejsce do czarteru. Podróże zagraniczne są dozwolone od 3 czerwca.

Włochy są po prostu majestatyczne. Można wybrać czarter jachtu po wybrzeżu Amalfi, popłynąć na Costa Smeralda na Sardynii lub poddać się klimatowi Korsyki. Więcej pomysłów na to, gdzie wynająć jacht we Włoszech, zobacz trasy .

Czarter na Cyprze

Cypr nie ogłosił oficjalnego ponownego otwarcia dla odwiedzających, porty lotnicze i porty morskie działają pomiędzy 9 czerwca do 13 lipca. W początkowej fazie przyjechać na Cypr mogą goście z krajów, które uważa za bezpieczne, które mają niski wskaźnik infekcji.

To obiecująca wiadomość dla tych, którzy chcą wyruszyć na czarter jachtów na Cyprze, aby odkryć skaliste, nabrzeżne plaże i starożytne stanowiska archeologiczne.

Czarter w Portugalii

Portugalia łagodzi restrykcje od połowy marca i jest jednym z pierwszych krajów, które przyjęły gości z powrotem. Rząd ogłosił, że od 6 czerwca turyści, w tym przybywający jachtem, są mile widziani i nie podlegają żadnym zabiegom kwarantanny.

Dzięki niskiej liczbie przypadków koronawirusa w porównaniu z innymi krajami europejskimi oraz znacznej części otwartych sklepów i restauracji, Portugalia oferuje szansę podróżowania po lądzie i podziwiania pięknych wiosek rybackich wzdłuż pięknej 1000-kilometrowej linii brzegowej.

Czarter w Szwecji

Granice Szwecji są otwarte dla mieszkańców UE i Wielkiej Brytanii. Szwecja nigdy nie przyjęła pełnej blokady i dlatego hotele, sklepy, bary, restauracje i niektóre muzea są nadal otwarte. Archipelag Sztokholmski oferuje jedne z najbardziej zdumiewających terenów rejsowych w północnej Europie, z setkami bezludnych wysp do zwiedzania, długimi wieczorami w słońcu o północy i osłoniętymi miejscami do kotwiczenia. Czarter jachtu w Szwecji podczas COVID-19 gwarantuje swobodę odkrywania, a jednocześnie wiele miejsc, w których można zachować dystans.

Czarter w Turcji

Turcja powita odwiedzających 15 czerwca, kiedy otworzy granice i międzynarodowe lotniska. Dzięki dobremu doborowi jachtów dostępnych do czarteru w Turcji jest to doskonała wiadomość dla osób poszukujących ucieczki w erze COVID-19. Długa linia brzegowa Turcji, od Marmaris po Bodrum, oferuje niesamowite tereny do pływania i kotwicowiska.

Czarter w Hiszpanii

Chociaż rząd Hiszpanii oświadczył, że planuje ponowne otwarcie tego lata dla turystów, nie podano jeszcze żadnych szczegółów. Obejmuje to jeden z najważniejszych terenów Morza Śródziemnego i Baleary.

 

Leave a Reply