Ranking pięciu najlepszych superjachtów do czarteru na Sylwestra 2018/2019

Plany na Sylwestra 2018/2019

Początek grudnia to zawsze okres, kiedy wpadamy w panikę, że nie mamy planów na Sylwestra. Wiadomo, że Sylwester należy spędzić hucznie i wyjątkowo. Niektórzy mawiają, że jaki Sylwester, taki cały rok. Wtedy też zaczynamy gorączkowo wypytywać znajomych, jakie mają plany na Sylwestra. Szukamy też miejsc na wycieczki za granicę w ciepłe kraje. Alternatywą na spędzenie super wyjątkowego i luksusowego Sylwestra jest również czarter superjachtu. Dla osób, które chciałyby się zdecydować na takiego Sylwestra opracowano nawet ranking pięciu najlepszych na świecie superjachtów do czarteru na Sylwestra 2018/1919. Nowy Rok rozpoczęty na takim superjachcie na pewno będzie wyjątkowy.

1. Here Comes The Sun

Nasz ranking otwiera superjacht o wdzięcznej nazwie Here Comes The Sun.

Here Comes The Sun to luksusowy jacht o długości 83m, zbudowany przez firmę Amels i zwodowany w 2016 roku. Jego maksymalna prędkość to 17.0 węzłów, a jego maksymalny zasięg to 5500.0 mil morskich przy 15.0 węzłach. Moc jachtu pochodzi z dwóch 3150-konnych silników wysokoprężnych Caterpillar 3516. Here Comes The Sun może pomieścić do 12 osób z 26 członkami załogi.
Ten wyjątkowy jacht może pomieścić do 12 osób w 10 pokojach, w tym w apartamencie typu master suite, 3 kabinach VIP, 2 dwuosobowych kabinach i 4 kabinach podwójnych/bliźniaczych. Ponadczasowa stylistyka, piękne meble i okazałe elementy do odpoczywania tworzą elegancką i komfortową atmosferę. Znajdziemy tutaj nawet fortepian w salonie, a dla gości, którzy wolą nie wchodzić po schodach, jest też winda na pokładzie.
Poniżej zamieszczam zdjęcia jachtu, które pochodzą ze strony: https://www.edmiston.com/yacht-charter/yachts/here-comes-the-sun
Nad pokładem superjachtu znajduje się jacuzzi, spory basen bez krawędzi i klub plażowy z centrum odnowy biologicznej i spa. Z kolei pod podkładem superjachtu znajduje się kolekcja zabawek wodnych, w tym skuterów wodnych, a także kino.
Here Comes The Sun jest dostępny na Karaibach na Sylwestra. Natomiast jest on czarterowany przez Fraser z tygodniową stawką zaczynającą się od 1 200 000 €.

Szczegóły czarteru i samego superjachtu znajdziecie w linku poniżej:

https://www.fraseryachts.com/en/yacht-for-charter/here-comes-the-sun/

2. Emrys

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje superjacht Emrys.

Emrys jest superjachtem o długości 30 m, zbudowanym przez firmę Sunseeker i zwodowany w 2010 roku. Jego maksymalna prędkość to 28.0 węzłów, a jego maksymalny zasięg to 1000.0 mil morskich. Ten superjacht jest idealną kombinacją wydajności i luksusu i może pomieścić do 12 osób.

Wszystkie zdjęcia Emrys pochodzą z następującej strony: https://www.worldwideboat.com/yachts/emrys

 

 

Unikalną cechą Emrys jest jego pokład główny. Z wysuwanym dachem goście na pokładzie tego superjachtu mogą dostosować cień do swoich sesji opalania się, a także mieć możliwość picia lub jedzenia na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. Orzechowo-kremowe wnętrza Emrys mają klasyczny i elegancki wygląd, który tworzy atmosferę komfortu i relaksu.
W przypadku sportów wodnych, Emrys jest wyposażony w różne zabawki wodne, w tym parę Jetskis.
W tym sezonie Emrys będzie kursował między zachodnimi wybrzeżami Meksyku i Ameryki Północnej.
Natomiast jest on czarterowany przez Ocean Independence z tygodniową stawką czarteru zaczynającą się od 50 000 $.
Szczegóły czarteru i samego superjachtu znajdziecie w linku poniżej:
https://www.yachtcharterfleet.com/luxury-charter-yacht-50210/emrys.htm

3. Mia Elise II

Miejsce 3 naszego rankingu zajmuje superjacht Mia Elise II, która może pomieścić do 12 osób z 15 członkami załogi.
Pod względem wydajności jest ona wyposażona w dwa silniki Caterpillar 3516C HD, które pozwalają na maksymalną prędkość 18 węzłów, prędkość przelotową 16 węzłów i zasięg 3100 mil morskich przy ekonomicznej prędkości 12,5 węzła.
Świeżo po remoncie w 2017 roku, Mia Elise II ma wszystkie udogodnienia na pokładzie do spędzenia luksusowego Sylwestra. Przestronny taras słoneczny tego superjachtu obejmuje jacuzzi i barek, a także siłownię z łaźnią parową i sauną. Polerowane wnętrza z drewna na pokładzie są wzmocnione przez miękkie pluszowe meble w kremowych odcieniach i marmurowe wykończenia w siedmiu kabinach z łazienkami.
W celu uprawiania sportów wodnych, Mia Elise II jest zaopatrzona w narty wodne i deski wakeboardowe, a także skutery wodne i sprzęt wędkarski.
Wszystkie zdjęcia Mia Elise II  w rankingu pochodzą z następującej strony: http://www.superyachtnews.com/fleet/mia-elise-ii-listed-for-sale-at-479-million
Mia Elise II będzie dostępna do wyczarterowania na Bahamach w okresie noworocznym przez IYC Charter. Z kolei tygodniowa stawka czarteru zaczyna się od 430 000 $.
Szczegóły czarteru i samego superjachtu znajdziecie w linku poniżej:
https://iyc.com/charter/mia-elise-ii/

4. Ocean Emerald

Czwarte miejsce w naszym rankingu zajmuje Ocean Emerald. Ten luksusowy jacht o długości 41 metrów został zbudowany w 2006 roku przez Rodriquez Yachts. Jednakże jacht przeszedł całkowity remont w 2015 roku. Dzięki przelotowej prędkości 14 węzłów, maksymalnej prędkości 18 węzłów i zasięgowi 2600 mil morskich przy zbiornikach paliwa o pojemności 26 000 litrów, ten jacht stanowi idealne połączenie wydajności i luksusu.

Wszystkie zdjęcia Ocean Emerald pochodzą z następującej strony: https://www.oceanemerald.com

Wnętrza Ocean Emerald mogą pomieścić do 12 osób w 5 pokojach, w tym w apartamencie typu master suite, 2 kabinach VIP, 2 kabinach podwójnych oraz w 2 kabinach typu twin. Może on pomieścić do 9 osób załogi.

Ten niesamowity superjacht posiada panoramiczne okna od podłogi do sufitu w salonie głównym, oferując niezrównane widoki na wspaniałe tereny południowo-wschodniej Azji.. Na górnym pokładzie znajduje się salon z barem, stacją gier i obszerną biblioteką filmową. Najnowocześniejszy system oświetleniowy przekształca tę przestrzeń w idealne miejsce imprezowe. Natomiast przyległy pokład rufowy idealnie nadaje się do posiłków na świeżym powietrzu.

 

Ocean Emerald tej zimy pokonuje południowo-wschodnią Azję i będzie dostępny do czarteru w Phuket na Sylwestra. Z kolei czarterowany jest on przez Campers & Nicholsons, a jej tygodniowa stawka czarterowa zaczyna się od 95 000 €.
Szczegóły czarteru i samego superjachtu znajdziecie w linku poniżej:
https://www.oceanemerald.com/

5. Siren

Luksusowy jacht Siren zbudowano w 2008 roku w niemieckiej stoczni Nobiskrug. Jest to elegancko zaprojektowany jacht o długości 73,15 metrów. Może on pomieścić do 12 osób.
Z imponującą przestrzenią na zewnątrz, Siren to idealna opcja czarteru dla miłośników słońca. Goście mogą zrelaksować się w jacuzzi na tarasie. Na zacienionym pokładzie rufowym goście mogą skorzystać z porannej lekcji jogi lub wczesnego wieczornego masażu. Natomiast gdy zrobi się ciemno, goście mogą odetchnąć na sofach i podziwiać klimatyczne kino plenerowe.
Wszystkie zdjęcia Siren pochodzą z następującej strony:https://www.burgessyachts.com/en/charter-cat-1/yachts-for-charter/motor-yachts/siren-00005739.html
W tym roku Siren w Sylwestra będzie pływać po Karaibach i Bahamach. Natomiast czarterowaniem jachtu zajmuje się Burgess. Tygodniowa czarterowa stawka  zaczyna się od 525 000 €.
Szczegóły czarteru i samego superjachtu znajdziecie w linku poniżej:
https://www.burgessyachts.com/en/charter-cat-1/yachts-for-charter/motor-yachts/siren-00005739.html
To moje top 5 superjachtów na Sylwester 2018/2019. Mi osobiście najbardziej podoba się Mia Elise II . Pewnie z powodu tych desek wakeboardowych na pokładzie 😉

Leave a Reply