Monaco Yacht Show 2020 jako wydarzenie non-profit

W związku z informacją o wycofaniu się członków SYBAss (Superyacht Builders Association) i LYBRA (Large Yacht Brokers Association) z tegorocznego Monaco Yacht Show, organizatorzy Monaco Yacht Show poinformowali, iż w tym roku Monaco Yacht Show będzie wydarzeniem non-profit.

Monaco Yacht Show 2018 – zdjęcie z prywatnej biblioteki

Wpływ COVID 19 na branżę jachtową

Podobnie jak na większość branż, COVID-19 wywarł znaczący wpływ na międzynarodową społeczność żeglarską. Wiele firm zostało tymczasowo zamkniętych, a personel zredukowany, a zwykły roczny cykl działalności przemysłu poważnie zakłócony. Więcej na temat wpływu COVID-19 na branże jachtową znajdziecie tutaj.

Ponieważ kraje na całym świecie stopniowo łagodzą ograniczenia, konieczne jest, aby branża jachtowa była wspierana w każdy możliwy sposób. Wówczas branża ma szansę na szybkie odzyskanie równowagi.

W ciągu ostatnich lat Monaco Yacht Show stało się wydarzeniem zorientowanym na biznes, stymulującym znaczące interakcje między kluczowymi graczami branży. Dlatego też organizatorzy Monaco Yacht Show podjęli decyzję o organizacji wydarzenia w celu zapewnienia bardzo potrzebnego wsparcia branży.

Monaco Yacht Show 2018 – zdjęcie z własnej biblioteki

Monaco Yacht Show już po raz 30 we wrześniu 2020

30. Monaco Yacht Show odbędzie się w dniach 23–26 września 2020 r. Yacht Show odbędzie się na zasadach non-profit, z uwzględnieniem wyzwań, przed którymi stoją wszyscy po pandemii COVID-19. Decyzję o organizacji wydarzenia non-profit podjęto, biorąc pod uwagę historię i pozycję tego wydarzenia w branży superjachtów,.

Minister finansów i gospodarki Monako Jean Castellini podkreślił znaczenie Monaco Yacht Show w pomaganiu firmom w odbiciu się. Castellini stwierdził: „W następstwie COVID-19 obowiązkiem rządu Monako jest uczynienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc firmom i przemysłowi szybko dojść do siebie. W tym duchu współpracujemy z firmą Informa, aby sfinalizować szczegóły wystawy Monaco Yacht Show 2020, która będzie priorytetem dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich uczestników, zapewniając jednocześnie bezpośrednie wsparcie międzynarodowej społeczności żeglarskiej, zapewniając jej kontakt z klientami i przyspieszenie powrotu do zdrowia. o coraz ważniejszej branży w regionie.”

Monaco Yacht Show 2018 – zdjęcie z własnej biblioteki

Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa

Monaco Yacht Show w 2020 r. zostanie zorganizowany zgodnie ze standardem bezpieczeństwa i higieny AllSecure firmy Informa. Jako wiodący na świecie organizator wydarzeń, firma Informa opracowała szczegółowy zestaw środków dla zapewnienia najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa podczas swoich wydarzeń.

Więcej na temat Monaco Yacht Show 2020 znajdziecie tutaj.

Monaco Yacht Show 2018 – zdjęcie z własnej biblioteki

 

Leave a Reply