Kto to jest consierge jachtowy i w czym może pomóc?

Często oferując usługi dla gości wykraczające poza usługi agenta jachtowego, consierge jachtowy jest idealny dla tych, którzy szukają bardziej wymagającej usługi, która jest dedykowana wymaganiom VIP-ów i ich gości na pokładzie.

Kto to jest consierge jachtowy?

Consierge jachtowy głównie może pomóc w codziennym prowadzeniu jachtu wiedząc o lokalnych dostawach i bezcłowym paliwie. Jednak tak naprawdę sprawdza się przy planowaniu atrakcji, wycieczek oraz gościnności dla właścicieli jachtów i ich gości podczas podróży do nowych miejsc na całym świecie.

Pamiętajmy, że głównym powodem, dla którego kupuje się jacht, jest przyjemność. Zapewnia on sposób na ucieczkę od codziennego stresu oraz otwarcie się na wyjątkowe poczucie wolności. Mając to na uwadze, zarządzanie samym jachtem może okazać się niezwykle czasochłonne. Dlatego właściciele większych jachtów mogą zdecydować się na konkretny zespół zarządzający jachtem. Mogą też dodatkowo zatrudnić consierga jachtowego. Consierge jachtowy może stać się nieoceniony jako wsparcie dla załogi jachtu. Wszystkie żądania właściciela bowiem może załatwić za pomocą krótkiej rozmowy telefonicznej, pozwalając załodze na skupieniu się na pracy.

Dlaczego potrzebujesz consierge?

Zajmowanie się drobiazgami, od rezerwowania stolików w najlepszych restauracjach w krótkim czasie i zabezpieczania biletów na wyprzedane imprezy, po wynajmowanie prywatnych wysp w najbardziej egzotycznych miejscach na świecie, znajomość lokalnych rozrywek oraz międzynarodowych przepisów – to rola consierge. Może on zapewnić, iż każda podróż jachtem będzie niezapomnianym przeżyciem. Dlaczego miałbyś skorzystać z pomocy consierge, a nie agenta jachtowego lub innego profesjonalisty na lądzie?

Jakich usług szukać consierge superjachtu, aby uzyskać elitarną obsługę?

Właściciele jachtów i załoga mają wysokie oczekiwania wobec dostawców usług concierge. Na przykład dla załogi, która nie była wcześniej w danym kraju, usługa concierge może uratować życie: lokalna wiedza w połączeniu z kontaktami może zadecydować o bardzo udanej podróży. Zatem jakie cechy powinien posiadać consierge, aby zapewnić naprawdę elitarny poziom usług?

1. Wiedza lokalna: Przewidywanie próśb

Podczas gdy agent jachtowy może zająć się organizacją miejsca postoju dla jachtu i odpraw dla załogi przed jego przybyciem, consierge będzie pracował z wyprzedzeniem, aby przewidzieć prośby załogi i gości na pokładzie po ich przybyciu w dane miejsce. Jego rolą jest zapewnienie dostępności i spełnienie oczekiwań klientów tak, aby odpowiadały one rzeczywistości w celu uniknięcia rozczarowania.

Często usługi consierge zaczynają się na kilka tygodni przed przybyciem jachtu w dane miejsce. Może on bowiem asystować załodze jachtu w planowaniu trasy do danego miejsca. Jeśli harmonogram rejsu jest napięty lub rygorystyczny, ważne jest, aby każdy dzień był wykorzystany do maksymalnych korzyści i przyjemności właściciela jachtu oraz jego gości. Załoga musi dokładnie określić, co jest dostępne na każdej na każdym etapie trasy, ile czasu zajmuje przepłynięcie z miejsca na miejsce. Czy będzie tam mieć możliwość zakotwiczenia lub cumowania. Te wszystkie oczekiwania trzeba połączyć z rzeczywistością. Tu pojawia się consierge. Jego rolą jest przewidywanie próśb i bycie aktywnym we współpracy z załogą.

2. Realizacja oczekiwań : szybka realizacja i globalna obsługa

W trakcie rejsu, właściciel oraz jego goście mogą chcieć doświadczyć wszystkiego, co każde nowe miejsce postoju jachtu ma do zaoferowania – i to często w bardzo krótkim czasie.

Ponieważ prośby gości i trasy rejsów zmieniają się w mgnieniu oka, zawsze oczekuje się szybkiej reakcji. W tym miejscu consierge może pomóc. Wiedza lokalna (i międzynarodowa) w połączeniu z kontaktami może sprawić, że podróż będzie bardzo udana, a nie przeciętna. Możliwość szybkiego zareagowania na prośbę gościa na przykład o grę w tenisa z profesjonalistą, masaż tajski lub wycieczkę pieszą do odosobnionego wodospadu sprawia, że goście ​​są szczęśliwi.

Zatem, concierge z globalnymi połączeniami transportowymi oraz ugruntowaną siecią kontaktów i dostawców bardzo pomoże w pozyskiwaniu żądanych usług dla Twoich gości, szczególnie w odległych lokalizacjach.

3. Dyskrecja: praca w oparciu o potrzebę wiedzy

Ponieważ największe jachty prawdopodobnie mają na pokładzie bogatych, potężnych i / lub dobrze znanych, zaleca się, aby pozyskać consierge VIP z potwierdzoną historią dyskrecji. Żaden renomowany consierge nie powinien ujawniać nazwisk, tras ani preferencji nikogo na pokładzie, niezależnie od ich statusu, ani żadnych szczegółów jachtu, z wyjątkiem tych, którzy muszą wiedzieć.

4. Prowadzenie dokumentacji: śledzenie preferencji gości

Częścią pracy consierge jachtowego jest śledzenie małych i ekstrawaganckich preferencji każdego jachtu. Co lubi, a czego nie lubi jego właściciel, co preferują obecni goście i jak lubi pracować jego załoga?

Zdarza się, że dany consierge odwiedza ten sam jacht kilka razy w ciągu jednego sezonu, więc poznaje preferencje właściciela. Odbywa się to zwykle poprzez prowadzenie elektronicznego rejestru wszystkich zamówień, dokumentów i próśb każdego jachtu lub klienta. Wszystkie przechowywane w tym samym miejscu w celu szybkiego wglądu.

5. Doświadczenie: usługa VIP

Na koniec, zalecam poszukać concierge z doświadczeniem w obsłudze potrzeb niektórych z tych bardziej wymagających klientów, ponieważ ten concierge ostatecznie odpowie na powyższe punkty.

Leave a Reply