Remont jachtu: wskazówki i realia

Remont jachtu to znaczące przedsięwzięcie, które wymaga doskonałego zarządzania, budżetowania i solidnego harmonogramowania uczestniczącej w nim załogi i wykonawców, niezależnie od tego, czy przeprowadza się kompleksowy remont, czy po prostu kilka kosmetycznych i systemowych modyfikacji.

Na czym polega remont jachtu?

Łodzie, statki morskie lub jachty mogą być naprawiane i odnawiane podczas remontu. Remont jachtu może obejmować bardzo proste drobne poprawki i nowe malowanie, a nawet przecięcie statku na pół, aby umożliwić prawie całkowity remont i przebudowę wnętrza.

Podobnie, remonty mogą obejmować architekturę morską, renderowanie 3D, projektowanie, wyposażenie wnętrz, dekorację, modyfikację mostka, kompozyt, stal, aluminium. Co więcej, obejmuje konserwację, aby przygotować przeróbkę na Twoim jachcie, aby był najlepszy w swoim sezonie.

Po co zlecać remont jachtu profesjonalistom?

Remont jachtu to trudne zadanie. Jest to coś, co może łatwo przekroczyć budżet i harmonogram bez wydajnej administracji, ostrożnego planowania i ciągłej oceny. Kluczem do zapewnienia, że ​​remont będzie skuteczny i opłacalny, jest posiadanie silnego zespołu zarządzającego.

Firmy zarządzające jachtami mają wiedzę i doświadczenie do zarządzania projektami nowej budowy lub zarządzania małymi lub znaczącymi remontami na już posiadanej lub właśnie zakupionej jednostce. 

Remont jachtu to trudne zadanie wymagające zarządzania projektami

Architekci marynarki wojennej, oficerowie inżynierowie i mistrzowie żeglugi z rozległą wiedzą na temat budowy i przebudowy nowych jachtów tworzą zespół ekspertów zarządzających jachtami. Będą ściśle współpracować ze starszym kierownikiem projektu, który będzie Twoim wyłącznym punktem kontaktowym od początku do końca projektu. 

Ostatecznym celem jest uczynienie budowy lub przebudowy Twojej nowej łodzi ekscytującym, przyjemnym i bezstresowym, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej kontroli nad każdym aspektem.

Profesjonaliści mają preferowaną relację z budowniczymi jachtów, która jest przydatna podczas remontów

Zgodnie z wytycznymi producenta zespół będzie:

  • nadzorować każdy etap budowy
  • pilnować wykonania technicznego i finansowego wykonawców
  • planować wszystkie badania
  • zajmować się wszystkimi formalnościami związanymi z klasyfikacją, flagą i przepisami technicznymi
  • aby ostatecznie uruchomić i dostarczyć łódź, której potrzebujesz i chcesz.

Doświadczenie w projektach remontów jachtów jest bardzo ważne

Zespół posiada bogate doświadczenie w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z eksploatacją dużych jachtów. Wybierz zespół zarządzający projektem, który ma kwalifikacje do oferowania pełnego zakresu usług zarządzania jachtami, oferowanych w różnych pakietach, aby spełnić wymagania jednego właściciela. 

Jakie rodzaje remontów jachtów można wykonać?

Przykłady remontów jachtów, które można wykonać:

  • Renowacja: konserwacja starej drewnianej łodzi
  • Modernizacja: korzystanie z nowoczesnych systemów, technologii i stylistyki
  • Personalizacja: Dokonywanie zmian na jachcie zgodnie z życzeniami i życzeniami właściciela
  • Modyfikowanie: Modyfikowanie jachtu w celu wygrania zawodów.
  • Wymiana lub dodanie: dodanie nowego wyposażenia lub wymiana starego pokładu na nowy.

Jak rozpocząć projekt przebudowy jachtu?

Zacznij od rozważenia głównego celu pracy i tego, co masz nadzieję zyskać dzięki renowacji. Główne prace określą główne ramy czasowe remontu i wymagane udogodnienia, ale zazwyczaj można uwzględnić dodatkowe listy życzeń.

Odróżniając niezbędne elementy pracy od tych, które nie mają priorytetu, możesz jasno określić zakres pracy i kolejność ważności.

Nadaj priorytet wszystkiemu, co przeszkadza w bezpiecznej eksploatacji statku. Ponadto nie należy odkładać wszystkiego, co zagraża integralności statku, na przykład zewnętrznych powłok malarskich, powłok zbiorników, wycieków wody itp., ponieważ jeśli tak się stanie, ich naprawa będzie bardzo kosztowna i ostatecznie zmniejszy wartość aktywów. ogólna wartość.

Każdemu znaczącemu projektowi, który wpłynie na ścieżkę krytyczną, należy nadać priorytet oprócz wszelkich wymaganych zadań. Mogą to być na przykład pełne malowanie, deskowanie tarasów z drewna tekowego, renowacja wnętrz czy dodatki. Będzie to stanowić pierwszy krok procedury w ofercie. Drugi etap składa się z opcjonalnych zadań, które można wykonać w wyznaczonym czasie.

Poznaj zasoby stoczni przed remontem jachtu

Każda stocznia ma swoje specjalności i nie wszystkie są sobie równe. Jeśli stocznia zostanie odjęta od swoich podstawowych możliwości, nie możemy spodziewać się wspaniałego wyniku. Rozważny wybór stoczni, z których korzystasz, może być korzystny.

Bardzo częstym błędem jest założenie, że każdy, kto pracuje w branży remontowej, może zagwarantować zasoby wymagane do wykonania zadania. Drugim możliwym błędem jest zaniedbanie potwierdzenia tego kluczowego szczegółu. Po uzyskaniu wiążącego kontraktu wiele z tych firm — w rzeczywistości brokerzy modernizacji — szybko szuka podwykonawców, którzy wykonają pracę w ich imieniu, i często oferuje wyjątkowo niskie ceny. Często zapewniają proste udogodnienia, a czasem nawet ich nie ma.

Trzymaj się budżetu: najtrudniejsze zadanie remontu jachtu

Musisz stale porównywać ilość wykonanej pracy z procentem wydanych pieniędzy, jeśli chcesz zmieścić się w swoim budżecie. Jednak potrzeba rzeczywistego doświadczenia, aby zdać sobie sprawę, że 80% budżetu zostało już wydane, a tylko 50% prac zostało ukończonych. Oprogramowanie do zarządzania projektami jest dobre w obliczaniu, ile pieniędzy wydano do tej pory w stosunku do budżetu.

Od początku pracy często spotykają się kapitan i kierownik projektu stoczniowego. Potwierdzają i zgadzają się co do tego, ile udało się osiągnąć. Im szybciej zauważysz poślizg, tym wcześniej możesz zaradzić krokom. Wymierne standardy są niezbędne do oceny stopnia zaawansowania i są kluczowe dla projektów związanych z farbami i kosmetykami.

Znajdź stocznię, która ustali ceny elementów pracy, tak aby ponosiła ryzyko finansowe i nie było żadnych ukrytych opłat.

Przygotuj ubezpieczenie i strażaków na wypadek, gdyby remont się nie powiódł

Ubezpieczenie dla stoczni jest niezbędne. Aby uwzględnić opóźnienia, przekroczenia środków finansowych lub wszelkie szkody poniesione w stoczni, szczegóły umowy muszą być bezsprzecznie jasne. Sprawdź swoją polisę, aby zobaczyć, czy obejmuje ona sytuacje związane z „pracami gorącymi”, takimi jak spawanie, czego niektórzy nie obejmują.

Podobnie, ze względu na charakter pracy, w stoczniach mogą wybuchać pożary. Sprawdź więc, czy stocznia dysponuje najlepszymi możliwościami przeciwpożarowymi. Regularnie przeprowadzaj ćwiczenia przeciwpożarowe załogi. Nalegaj również na załogę i całodobową czujność w czasie remontu jachtu.

Zorganizuj załogę do remontu

W okresie budowy statków strategicznie organizuj swoich pracowników. Różne działy załogi podlegają różnym obciążeniom w sezonach stoczniowych. Zespół wewnętrzny ma więcej przestojów, ponieważ jest przede wszystkim odpowiedzialny za zapobieganie uszkodzeniom jachtu podczas remontu i przeprowadzanie inwentaryzacji itp. 

Z drugiej strony inżynierowie są zazwyczaj najbardziej zajęci o tej porze roku. W okresie stoczniowym stewardesy, marynarze i szefowie kuchni często mają wolny czas na udział w profesjonalnych programach szkoleniowych. Zazwyczaj kierownik projektu w Twojej stoczni będzie o tym wiedział. Mogą ci powiedzieć, ilu członków załogi będziesz potrzebować, aby pomóc w wykonaniu zadania z zespołem na pokładzie.

Ile kosztuje remont jachtu?

Cena ponownego wyposażenia łodzi jest bardzo różna, w zależności od tego, jakich renowacji potrzebujesz. Kompleksowa modernizacja bardzo dużego jachtu może kosztować od 300 000 do 1 miliona dolarów. Cena modernizacji 60-metrowego jachtu prywatnego waha się od 60 000 do 250 000 USD.

Aby odnowić tylko takielunek 50-stopowej łodzi, remont jachtu może kosztować tylko około 20 000 USD. Jeśli chcesz zmienić wygląd, wymieniając drewno, malując je lub unieruchamiając, koszt wzrośnie do 300 000 USD.

Wybierając najlepszego wykonawcę remontu, oprócz usług świadczonych przez stocznię, należy wziąć pod uwagę wiele innych aspektów.

Kluczowe znaczenie ma na przykład określenie reputacji i sytuacji finansowej stoczni. W końcu skąd możesz mieć pewność, że będą w stanie spełnić – a nawet przewyższyć – Twoje oczekiwania, jeśli nie są gorąco polecane przez innych klientów?

Należy też sprawdzić, czy stocznia oferuje konkurencyjne ceny. Warto zastanawiać się, czy potencjalni klienci są godnymi zaufania partnerami, jeśli nie chce nawiązać z nimi wzajemnie korzystnego partnerstwa biznesowego.

Zdjęcie Michała Mrozek z Unsplash

 

Leave a Reply