Widok na super i mega jachty na Monaco Yacht Show 2018

Monaco Yacht Show 2020 jednak odwołane!

Monaco Yacht Show 2020 w Monako jednak odwołano z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Chociaż jeszcze niedawno pisałam, że wydarzenie się odbędzie jako non-profit.

Według Informy, która organizuje wydarzenie, 30. edycja Monaco Yacht Show odbędzie się w przyszłym roku z powodu zakłóceń spowodowanych przez Covid-19.

W oficjalnym oświadczeniu Informa podała: „ Ponieważ znaczna część floty super jachtów znajduje się obecnie w USA i na Karaibach, a normalny kalendarz działalności został poważnie zakłócony, uzgodniono, że w najlepszym interesie branży leży odłożenie wydarzenia na przyszły wrzesień 2021 r.” (źródło)

Wiadomość pojawiła się po tym, jak wiodący na świecie producenci i brokerzy jachtów ogłosili wycofanie się z Monaco Yacht Show w 2020 roku. Wezwali też organizatorów do odwołania tegorocznej edycji w odpowiedzi na trwającą pandemię koronawirusa.

Organizatorzy pokazu jachtów – Informa – potwierdzili jednak, że międzynarodowe targi jachtów w Fort Lauderdale odbędą się pod koniec października 2020 r. Będzie tam można zobaczyć ponad 900 jachtów, w tym 100 super jachtów.

Charlie McCurdy, dyrektor naczelny firmy Informa Markets poinformował, że: „Podobnie jak wiele innych branż, międzynarodowa społeczność super jachtów doświadczyła znacznych zakłóceń w 2020 roku. Pomimo COVID-19, zachowujemy sprawność w zakresie wspierania naszych partnerów i klientów, zmieniając nasz kalendarz wydarzeń, dostosowując produkty i zapewniając cyfrową alternatywę tam, gdzie to najlepiej zaspokoi potrzeby społeczności międzynarodowych w tym trudnym okresie.”

„W tym celu koncentrujemy nasze wysiłki na drugiej połowie roku na stworzeniu silnej platformy do zaprezentowania branży na Międzynarodowych Targach Jachtowych w Fort Lauderdale pod koniec października. Monaco Yacht Show powróci we właściwym stylu we wrześniu 2021 r, kiedy to będzie obchodzić swoje 30 urodziny”.

Leave a Reply