Family Office jako dobry sposób na zarządzanie jachtem

Korzystanie z Family Office do zarządzania jachtami zyskuje coraz większą na popularności na całym świecie. Dotąd najpopularniejszą opcją było po prostu korzystanie wyłącznie z managerów jachtowych i innych konsultantów.

Zarządzanie jachtami przez Family Office wiąże się z zachowaniem dyskrecji oraz ochrony właściciela jachtu. Family Office pracuje dla konkretnego klienta zarządzając poszczególnymi elementami jego majątku w kontekście całości jego aktywów. Niezależnie od narodowości i tego, kim jest klient – Family Office koncentruje się na jak najlepszym dopasowaniu się do klienta pod względem doświadczeń i referencji.

Co to jest Family Office?

Family Office to prywatne firmy budowane wyłącznie w celu obsługi majątku właściciela. Family Office zyskują na popularności na całym świecie, w przeciwieństwie do alternatywnego modelu korzystania wyłącznie z zewnętrznych menedżerów majątkowych i doradców. Wynika to w dużej mierze z zapewnianej przez Family Office ochrony, niezależności i bezstronności, zgodnej wyłącznie z wartościami właściciela.

Ta bezstronność jest istotą tego, dlaczego wielu bogatych ludzi korzysta z Family Office. Biura rodzinne będą działać bez konfliktu interesów i skoncentrują się na jak najlepszym dopasowaniu doświadczenia i referencji dodanego klienta. Więcej na temat informacji o Family Office znajdziecie tutaj.

Kluczowy problem w zarządzaniu jachtami

Kluczowym problemem w zarządzaniu jachtami jest komunikacja między różnymi zaangażowanymi stronami.

Właściciel jachtu lub jego Family Office będzie na musi współpracować z managerem jachtu, pośrednikiem charter, dyrektorem technicznym, prawnikiem, doradcą podatkowym, lokalnymi przedstawicielami, firmą rekrutacyjną załogę, dostawcą usług korporacyjnych oraz kapitanem i załogą.

Niestety, podział pracy między tymi podmiotami i osobami jest często słabo zdefiniowany. W wyniku czego praca jest często dublowana między nimi. Oznacza to, że ​​właściciele jachtów na końcu płacą więcej niż to konieczne.

Jacht jako jedno z aktywów Family Office

Zarządzanie jachtem zupełnie różni się od zarządzania większością aktywów przez Family Office. Ponieważ jachty są na ogół tylko niewielką częścią aktywów danego klienta, Family Office zwykle korzystają z doświadczenia konsultantów w świecie żeglarskim.

Dlatego też Family Office oferują szereg usług, które zapewnią odpowiednie wsparcie w codziennym zarządzaniu jachtem. Wśród takich usług znajdzie się kontrola umów i dostawców, racjonalizacja struktur i zarządzania, sprawozdawczość i analiza dublowania kosztów.

Ten trend w pracy Family Office odzwierciedla zmiany w postawach i zachowaniach obserwowane na rynku jachtowym na całym świecie. To niezwykle ważny krok, przede wszystkim dla właściciela jachtu, który otrzymuje wyższy poziom usług. W ciągu najbliższych kilku lat zaowocuje to bardziej przejrzystym rynkiem usług Family Office dla jachtów w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Wybór Family Office

Wybór Family Office do zarządzania jachtem powinno wiązać się ze zrozumieniem przez dane Family Office branży jachtowej. Konieczne jest więc wybranie takiego Family Office, które ma zespół ludzi z doświadczeniem w branży jachtowej. Najlepiej decyzję o wyborze Family Office podjąć tuż przed zakupem jachtu. Wówczas pomoże ono przeprowadzić przyszłego właściciela jachtu przez wszelkie zawiłości i decyzje, które będzie musiał on podjąć. Więcej informacji na temat pytań, na które trzeba będzie znaleźć odpowiedź przy zakupie jachtu, znajdziecie tutaj.

Family Office powinno pełnić rolę pośrednika między usługodawcami a właścicielem jachtu. Dlatego zadaniem Family Office powinno być zwiększanie świadomości na temat złożoności problemów branży jachtowej i ich rozwiązywania.

 

Leave a Reply