Cztery absurdalne odliczenia od podatku w Stanach Zjednoczonych

Ostatnie kilka lat było jeszcze bardziej mylące dla amerykańskich podatników niż zwykle. Dzięki poważnym zmianom wynikającym z ustawy o obniżeniu podatków i zatrudnieniu w 2017 r. Amerykanie, którzy składają rozliczenia podatkowe za 2019 r., nie będą mogli ubiegać się o takie same odliczenia od podatków jak w przeszłości. Rzadko, kiedy  też otrzymają zwrot pieniędzy ).

Plan podatkowy prezydenta Donalda Trumpa zmniejszył lub wyeliminował kilka odliczeń podatkowych , jednocześnie znacznie zwiększając standardowe odliczenie od podatku. Utrudniło to podatnikom odpisywanie wydatków, takich jak podatki stanowe i lokalne, odsetki od kredytów hipotecznych i darowizny na cele charytatywne.

Mimo to kilka nietypowych odliczeń od podatku zostało pominiętych, a niektóre zostały nawet rozszerzone. Tak więc, jeśli ktoś myślał, że nie kwalifikuje się do odliczenia od podatku w tym roku, może w końcu to zrobić, jeśli ma samolot, jacht, basen lub, jeśli jest hazardzistą.

 

Odliczenie od podatku prywatnego samolotu

Dla osób, które zawsze marzyły o własnym prywatnym samolocie – dobra informacja. Teraz mogą go kupić i odliczyć od podatku ten cenny zakup. Jednak jest pewien haczyk.

Jeśli samolot jest wykorzystywany do celów innych niż rekreacja lub jest dzierżawiony przez szkołę lotniczą, to można odliczyć całą cenę zakupu i koszty utrzymania. Odliczenie to jest częścią tzw. „amortyzacji premii”. Ta „premia” pomaga właścicielom firm inwestować w nowy sprzęt, zapewniając im ulgę podatkową.

Przed przeglądem podatków w 2017 r. podatnicy amerykańscy mogli odliczyć do 50% kosztów maszyn, oprogramowania, mebli i innego sprzętu w pierwszym roku ich użytkowania. Reszta odliczenia amortyzuje się przez kolejne lata, w zależności od tego, jak długo sprzęt będzie w użytku. Znowelizowane prawo podatkowe pozwoliło jednak na odliczenie 100% w pierwszym roku i rozszerzyło odliczenie na pokrycie używanej własności w niektórych przypadkach.

Jeśli chodzi o prywatny samolot, musi być używany do celów biznesowych przez co najmniej 50% czasu w pierwszym roku, aby zachować możliwość odliczenia. W kolejnych latach można używać samolotu wedle własnych potrzeb

Odliczenie od podatku prywatnego jachtu

Jeśli jest się właścicielem luksusowego jachtu, istnieje szansa na uzyskanie od niego ulgi podatkowej. Jachty uważa się za przedmioty rekreacyjne i nie kwalifikują się do odliczeń od podatku. Jeśli jednak jacht jest również drugim domem oraz został on zakupiony w ramach pożyczki, to można odpisać odsetki od pożyczki.

Odliczenie to należy do odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego . Pozwala to właścicielom domów na odliczenie odsetek od pożyczek na pierwszy i drugi dom. Wcześniej odliczenie to pozwalało podatnikom odpisywać odsetki od sald pożyczek do 1 miliona USD. Prawo podatkowe Trumpa obniżyło tę kwotę do 750 000 USD.

Aby zakwalifikować się jako dom, jacht musi mieć łazienkę, miejsce do spania i kuchnię. Jeśli brakuje którejkolwiek z tych funkcji, nie można ubiegać się o odliczenie od podatku. Ale każdy luksusowy jacht z pewnością ma wszystkie trzy pomieszczenia.

Odliczenie od podatku hazardu

W życiu czasem się wygrywa, a czasami się przegrywa. Ale jeśli chodzi o hazard, straty mogą kwalifikować się do odliczenia od dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Kluczem jest to, że należy wygrać trochę pieniędzy. Przy obliczaniu podatków należnych od tej gotówki (tak, trzeba ubiegać się o wygraną z hazardu jako dochód), można odliczyć wszelkie poniesione straty , do wysokości swoich wygranych. I nie tylko. Również żetony utracone w grę w ruletkę lub przy stole do gry w kości, można odpisać. Można również uwzględnić wszelkie inne uzasadnione wydatki, takie jak podróż do kasyna.

To odliczenie od podatku było kiedyś dostępne tylko dla profesjonalnych graczy, ale nowe prawo podatkowe rozszerzyło je na amatorów. Trzeba tylko pamiętać, aby dokładnie udokumentować, ile się wygrało i gdzie się grało.

Odliczenie od podatku prywatnego basenu

Jeśli istnieje możliwość udowodnienia, że basen potrzebny jest ze względów medycznych, to można odpisać od podatku koszty jego budowy i utrzymania.

Według IRS kwalifikujące się wydatki medyczne i dentystyczne, które można odpisać za pomocą formularza z załącznika A, muszą być związane z diagnozą, leczeniem, łagodzeniem, leczeniem lub zapobieganiem chorobie. Tak więc, basen lub wanna z hydromasażem musi złagodzić lub zapobiec określonej dolegliwości. A problemu medycznego nie można zdiagnozować samodzielnie – potrzebna jest prawdziwa recepta od lekarza.

Aby się zakwalifikować, z basenu należy korzystać zgodnie z zaleceniami lekarza. Popijanie margarity na materacu nie liczy się jako leczenie. Trzeba też udowodnić, że w pobliżu domu nie ma basenu lub spa w rozsądnej cenie, z których można by skorzystać.

Jeśli właściciel basenu zakwalifikuje się do odliczenia od podatku, kwota, którą odliczy, musi przekraczać 10% skorygowanego dochodu brutto (7,5%, jeśli ma 65 lat lub więcej). Należy obliczyć różnicę między kosztem budowy basenu a dowolną wartością dodaną do jego nieruchomości. Dlatego ważne jest, aby uzyskać wycenę domu przed i po budowie basenu. W celu bieżącej konserwacji należy przechowywać szczegółową dokumentację kosztów utrzymania basenu, aby odpisać je przy przyszłych zwrotach. Oczywiście, pod warunkiem, że basen wykorzystuje się z przyczyn medycznych.

Leave a Reply