Kupowanie jachtu za pomocą kryptowalut

Proces sprzedaży jachtu w tradycyjny sposób może trwać miesiącami. W tym czasie koszty utrzymania jachtu spadają na jego właściciela. Technologie blockchain mogą to zmienić i przyspieszyć ten proces poprzez wykorzystanie kryptowalut do zakupu jachtu.

Bitcoin i inne kryptowaluty zyskują coraz więcej zwolenników, dostawcy usług luksusowych zaczynają dostrzegać szansę dla siebie. Jednym z nich jest dealer jachtów z Florydy Denison Yachting, który umożliwia zakup nowego, wysokiej klasy jachtu za bitcoin i kilka innych kryptowalut. Istnieje już kilka przykładów udanych transakcji. Pod koniec 2020 roku do zakupu 52-stopowego katamaranu Lagoon w Fort Lauderdale użyto kombinacji dolarów amerykańskich i bitcoinów. W transakcji pośredniczyła firma Denison Yachting , która otworzyła opcję Bitcoin na żądanie „kilku klientów”.

Potencjalni nabywcy mogą dokonywać zakupów za pomocą swojego cyfrowego bogactwa, w tym bitcoin, ethereum i Tron, mniej znanych kryptowalut.

WADY ZAKUPU JACHTU ZA POMOCĄ KRYPTOWALUT

Chociaż nie ma wątpliwości, że Bitcoin jest prawdziwy i pozostanie, posiada pewne wady w porównaniu z gotówką. Największą jest zmienność rynku. Jeśli spędzisz kilka godzin na zakupach łodzi – możesz odkryć, że ten sam Bitcoin, który w jednej chwili pokryłby koszt jachtu żaglowego, może wystarczyć tylko na małą łódź. Mimo wszystko, jeśli chodzi o np. o Bitcoin jest w rzeczywistości najmniej niestabilny ze wszystkich kryptowalut.

Podatki to kolejna potencjalna wada, z którą użytkownicy Bitcoina muszą się zmierzyć. W oczach urzędów podatkowych Bitcoin to nie pieniądze, ale aktywo. Oznacza to, że wszelkie transakcje, których dokonujesz, są postrzegane jako sprzedaż aktywa. Jeśli kupiłeś Bitcoiny w dobrej cenie, a następnie sprzedałeś swoje Bitcoiny do zakupu czegoś przy dużym wzroście jego wartości – przychód ze sprzedaży Bitcoin powinien być odpowiednio opodatkowany.

ZALETY ZAKUPU JACHTU ZA POMOCĄ KRYPTOWALUT

Z drugiej strony, przynajmniej na razie korzystanie z kryptowalut jest najwyższym stopniem dyskrecji. Zasadniczo pozwala na dokonanie cyfrowego zakupu podobnego do gotówki bez rachunków i osobistego pojawiania się przy transakcji. Osoby trzecie nie mogą przerwać transakcji ani zamrozić kont kryptowalutowych. Nie ma żadnych danych osobowych związanych z „zakupem”, co nie tylko pozwala użytkownikowi zachować anonimowość, ale także zapobiega kradzieży tożsamości.

Możesz również zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych, w zależności od tego, w jaki sposób możesz dokonać zakupów. Na przykład przelewy bankowe i zakupy kartą kredytową wiążą się z opłatami, które mogą stać się znaczne. Kryptowaluta zmienia właściciela bez żadnych kosztów. Nie wymaga również oczekiwania na autoryzację, formalności lub innych potencjalnych wstrzymań transakcji. Transakcji Bitcoin nie można cofnąć, więc kupujący nie może zerwać transakcji po jej zakończeniu.

KONKLUZJA

W dzisiejszych czasach kryptowaluta jest całkowicie akceptowalnym sposobem na zakup łodzi – pod warunkiem, że zgadza się na to firma lub osoba sprzedająca łódź. I chociaż praktyka ta jest zasadniczo wciąż w powijakach, coraz więcej sprzedawców łodzi i budowniczych łodzi codziennie postrzega kryptowalutę jako akceptowalną opcję. Dodatkowo, jest jeszcze jeden bonus dla żeglarzy: trzymaj się kryptowaluty, a już nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, że ta książeczka czekowa będzie w Twojej kieszeni cała mokra, gdy morze się wzburzy.

Leave a Reply